Facebook usuwa przycisk "Lubię to!" - Pokój Numer Trzy
182
post-template-default,single,single-post,postid-182,single-format-standard,bridge-core-2.6.0,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-24.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-5

Facebook usuwa przycisk “Lubię to!”

Facebook usuwa przycisk “Lubię to!”

Po ostatnich doniesieniach Facebooka blady strach padł na strony, które przez lata skrzętnie zbierały polubienia i traktowały to jako jedyny wyznacznik popularności ich treści. Wiele wskazuje na to, że korporacja Marka Zuckerberga usunie polubienia stron osób publicznych, artystów, a także firm.  

Zmiany, zmiany, zmiany

Facebook jako ulubiona platforma firm zmienia się nieustannie. Nie tak dawno przecież zmienił się wygląd, by w grudniu 2020 roku wyświetlał się komunikat, mówiący o tym, że niektóre funkcjonalności na tych platformach zostały wyłączone. To wszystko było to związane z nowymi unijnymi przepisami dotyczącymi prywatności. W sieci co rusz pojawiają się mniej lub bardziej sprawdzone informacje mówiące o tym, że czekają nas kolejne zmiany. Nie tak dawno testowano ukrycie licznika lików pod postami i zdjęciami użytkowników. Do tej pory jednak licznik lajków i reakcji w dalszym ciągu widoczny jest przy facebookowych postach, a taki pomysł sprawdzany był jedynie w kilku wybranych krajach.

Co nas czeka?

Na swoim firmowym blogu portal społecznościowy Facebook oficjalnie zapowiedział, że już wkrótce ukryty zostanie przycisk „Lubię to” na stronach osób publicznych, artystów, a także firm. W zamian za to widoczna będzie jedynie liczba osób obserwujących dany profil.

 

___________________________

Szukasz pomysłu na swoje Social Media. Zaprażamy do kontaktu.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.